ALANYA

  • bolge9
  • bolge9

Alanya , Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi , Antalya şehrine 120 km ( 75 mil ) bir sahil kenti ve Antalya iline . Şehir merkezine içeren belediye bölgesi , yakın 400.000 nüfusu vardır . Nüfusu neredeyse tamamen Anadolu kökenli , ancak şehir ve ekonomide büyüyen bir varlığı ile , yaklaşık 10.000 Avrupa sakinlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Çünkü Toros Dağları aşağıdaki Akdeniz'e küçük bir yarımada üzerinde doğal stratejik konumu , AlanyaPtolemaios , Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok Akdeniz tabanlı imparatorluklar , için yerel bir kalesi olmuştur . Alanyas büyük siyasi önemi Alaeddin Keykubad egemenliği altında Rûm Selçuklu Sultanlığı ile Ortaçağ geldi , kime şehrin adını kaynaklanmaktadır. Onun kurma kampanyası gibi Kızıl Kule ( Kızıl Kule ) , Tersane ( Tersanesi ) ve Alanya Kalesi gibi kentin simge birçok sonuçlandı .

Nispeten ılımlı Akdeniz iklimi , doğal güzellikleri ve tarihi miras Alanya popüler bir turizm için hedef ve Türkiye'nin turizm sektörünün yüzde dokuz ve Türkiye'de gayrimenkul yabancı alımları yüzde otuz sorumlu yapar . Turizm şehir nüfusu karşılık gelen bir artış ile sonuçlanan ,şehirde baskın endüstri haline 1958 yılından bu yana arttı . Sıcak hava spor etkinlikleri ve kültürel festivaller Alanya'da her yıl yer almaktadır.

Alanya Antalya 135 km doğusundadır. Doğudaşehir Gazipaşa ve Manavgat / Side Batı'da . Alanya da "Türk Rivera incisi" olarak bilinen ve güzel ve temiz plaj , kristal berraklığında su ve yumuşak Akdeniz iklimi kendi kilometre için dünyaca ünlüdür .Tarihi geçmişi , doğanın çeşitli yerler ve çok kültürlü bir yaşam tarzı Alanya unutulmaz bir deneyim yaptı. su sporları ,renkli pazar ve mutlu gece hayatı Alanya farklı tür sayesinde yerel ve Avrupa tatilcilere ile popüler.

İlk yerleşim biz Tarih altında açıklamakönce - Hıristiyan sürede tarihlenmektedir. Turizm Önce " Yörük " ( göçebe yarış ) kökeni yerleşimcilerin tarım , balıkçılık ve hayvancılık arasında yaşamış . Onlar Alanya'nın ılıman iklim ve yaz aylarında yaşadığı kış ay içinde onlar Toros Dağ kendi sığır ile taşındı . Fakat yoluyla turizm onlar yerleşti ve butikler ve oteller açıldı .

Alanya'danüfus yapısı bir Avrupa ve çok kültürlü bir şehir için son 15 yıl içinde değişti. İstanbul'danturizm işadamı ile , Ankara, İzmir ve diğer şehirlerde ilk otel ve mağazalar açtı . Sonra yabancı bir ülkede yaşayan Türk halkı geri geldi ve turizm paralarını yatırım .

Altyapı , sağlık , modern oteller , binalar ve mağazalarinşa ile ilk tatil daireleri Avrupa tarafından satın alınmıştır . Bugüne kadar 10.000 'in üzerinde daire Avrupa için satıldı ve bunlarınçoğu hala yeni ve yerel arkadaş olarak burada yaşıyoruz. Türkiye'de Alanya esprili fethetti ve Avrupa arınmış bir tatil yeri olarak bilinir .

Otelturistik ekipman ve plajları özel nitelikleri Alanya dinlenme popülerlik . Uzun kumsalları herkes için açıktır. Ayrıca otel duvar ve çit arkasında kitle turizmi için binalarla dolu başka yerlerde gibi değildir . Alanyaotel 50-100 oda kapasiteli vemobilya rahat ve zevkli . Otelinplaj arasında veya Alanya merkezine yakın ve tanıdık bir ortamda profesyonel başardı. Alanya'nın tarih, doğa ve kültür keşfedin.

Tanıdık bir atmosferdeTürk misafirperverliğini yaşayın

Turkiye, Antalya Alanya 07400 Kadıpaşa Mah. Elmas Sok. No :31 Alparslan Apt.
whatsappWhatsApp whatsappWhatsApp