Bu yıl 25.si düzenlenecek Triathlon ITU Word Cup Dünya Kupası 17-18 Ekim 2015 tarihlerinde Alanya Galip Dere Plajı’nda gerçekleştirilecek.

Çeyrek asırdır Alanya’da yapılan 2015 Alanya Triathlon ITU World Cup Dünya Kupası öncesi Alanya Belediye Binası Meclis Salonu’nda bir basın toplantısı düzenlendi.

“TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI”

Toplantıya Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Federasyon Başkanı Hamdi Güneş, İlçe Spor Müdürü Erdal Tamrak, Yarış İcra Direktörü Zafer Peker ve Türk Milli Takim Antrenörü  Andreaz Gabba katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Spor Müdürü Erdal Tamrak, “Yüzme, bisiklet ve koşudan oluşan yarışlar bu hafta sonu Alanya’da yapılacak. Alanya’ya yakışır bir ev sahipliği için elimizden geleni yapıyoruz. Parkur ve tüm hazırlıklar tamamlandı” dedi.

“TRİATHLON SPORUNDA ÇOK TERCÜBELİYİZ”

Son hazırlıkların yapıldığını belirten Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, ‘’Ben öncelikle bu spora bugüne kadar emeği ve katkısı olan tüm Alanyalılara, bu yarışlarda görev alan herkese federasyonumuz adına çok teşekkür ederim. Alanya artık bir spor kenti olarak Triathlon konusunda çok tecrübeli sahibi oldu. Alanya yıllardır başarı ile bu organizasyonu gerçekleştirerek Dünya’da marka olmuştur. Geçen yıla göre organizasyonda fazla bir değişiklik yok. Sadece yüzme yarışları bu yıl iskeleden değil, sahilden başlayacak. Alanya Kaymakamlığına ve Alanya Belediyesi’ne katkılarından ve desteklerinden ötürü teşekkür ederim. Milli takım ve tüm sporcularımıza başarılar dilerim’’  dedi

“ALANYA’NIN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Bu yıl 25.incisi düzenlenecek olan  Triathlon ITU Dünya Kupası’na Alanya olarak  ev sahipliği yapacağız. Bugüne kadar bu organizasyonlarda görev alan herkese teşekkür ederim. Alanya’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan bu yarışlara tüm sporseverler davetli. Alanya’nın tanıtımına ve turizmin gelişmesine katkı sağlayacak bu tür Uluslararası organizasyonları her zaman devam ettireceğiz ve destekleyeceğiz’ dedi.

“42 ÜLKEDEN 600 SPORCU KATILIYOR”

Uluslararası Alanya Triatlon Yarışları’nın 24 yıldır ilçede yapıldığını aktaran Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven , “17 -18 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Dünya Kupası’nda 600’e yakın sporcunun katılımını bekliyoruz. Elite erkek ve bayan kategorilerinde dünyanın en önde gelen sporcularına ev sahipliği yapmaktan Alanya olarak son derece mutluyuz.  Sporcularımıza başarılar dilerim’’ dedi.

“TÜRKİYE PEK ÇOK ÜLKEDEN DAHA GÜVENLİ”

Türkiye’nin ve Alanya’nın oldukça güvenli ve güzel bir yer olduğunu belirten Türk Milli Takımı’nın antrenörü Andrez Gabba, ‘’Alanya’nın ve Türkiye’nin güvenli ve sorunsuz bir ülke olduğunu göstermenin yolu spordur. Triathlon’da bunun en güzel örneğidir. En son Ankara’da üzücü bir olay yaşandı ve bazı yabancı ülkelerde Türkiye’nin güvenli olmadığı belirtildi. ancak ben buna katılmıyorum. Özellikle Alanya’da tatil ve spor yapmanın hiçbir tehlikesi yok. Tam aksine birçok yerden güvenli ve temiz bir şehir. Türk Milli takımı olarak Dünya Kupası’na iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Yarış yapılacak olan alanları dün akşam Federasyon Başkanımızla birlikte gezdik. Alanya Belediyesi’ne katkılarından ve hizmetlerinden ötürü sporcularımız adına teşekkür ediyorum’’ dedi.

İletişim formu

Turkiye, Antalya Alanya 07400 Kadıpaşa Mah. Elmas Sok. No :31 Alparslan Apt.
whatsappWhatsApp whatsappWhatsApp