BU yıl ilk defa Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na (GZP) iniş yaparak Danimarka'dan direkt charter uçuşlarını başlatan Suncharter, kötü giden sezona rağmen operasyonlarını büyüteceğini açıklamıştı. GZP'nin pist uzatmasının ardından ilçeye gelen yetkililer hedef büyüteceklerini açıkladılar. Danimarka'dan Gazipaşa'ya Mart ayında ilk charter uçağını indirerek dikkatleri üzerine çeken Suncharter, bu sezon haftada 1 uçak indirerek çalışmalarını sürdürdü. İskandinav pazarındaki düşüş, islamofobi ve terör olaylarını dikkate almayan firma, imaj çalışması da yaparak Türkiye'de reklam filmi çekmişti. GZP'nin pist uzatma çalışmalarının sona ermesinin ardından ilçeye gelen Suncharter Genel Müdürü ve Ortağı Soren Kjellerup açıklamalarda bulundu. Kjellerup, ilk olarak geçen sezonu değerlendirdi: "Jettime ile iniş yaptığımız bu sezon çok başarılı geçti. Direkt uçuşlardan çok memnunuz. Önümüzdeki yıl operasyonlarımız devam edecek" dedi.
'PİSTİN UZAMASI BU KARARI ALDIRDI'
Kjellerup, yatırımlarına devam edeceklerini ifade eden açıklamasında ise "Pist uzadığı için buraya geldim ve incelemeler yaptım, uçak kapasitemizi 189'a çıkartacağız ve bu sezon olduğu gibi Mart ayında sefer düzenlemeye başlayacağız. 1 uçak olan haftalık sefer sayısını 2 yaparak seferlerimize devam etmeyi planlıyorduk ancak bu pistin uzaması ve büyük gövdeli uçaklara açılması planlarımızı değiştirdi. Önümüzdeki yıl SAS'la da anlaştık. SAS uçaklarının da GZP'ye inmesiyle birlikte toplamda haftada 4 seferimiz olacak" dedi.
'REKLAM ÇALIŞMASI YAPTIK'
Türkiye'de yaşanan olayların Danimarka'daki yansımalarını da anlatan Kjellerup, yaşanan olayların imaj kaybettirmemesi için Türkiye'de Danimarka'nın ünlü şovmen ve müzik kanallarıyla reklam çalışması yaptıklarını söyledi. Kjellerup, "Tur operatörleri temkinli yaklaşırken, biz operasyonlarımızı büyütüyoruz çünkü Türkiye'de önemli bir ortağımız var ve biz Türkiye'ye güveniyoruz" dedi.

İletişim formu

Turkiye, Antalya Alanya 07400 Kadıpaşa Mah. Elmas Sok. No :31 Alparslan Apt.
whatsappWhatsApp whatsappWhatsApp